Terapia par Zgierz. A. Świątkiewicz

Terapia par Zgierz. A. Świątkiewicz

Szukasz Terapii Par w Zgierzu ?

Terapia par to często ostateczny krok, na który decydują się małżeństwa lub osoby pozostające w związkach nieformalnych w Zgierzu lub oklolicach Zgierza zgłaszające się do Agnieszki Świątkiewicz, zmagające się z jakimś problemem, z którym nie są w stanie sobie sami poradzić. Spotkania odbywające się podczas terapii (indywidualne lub w parze) pozwalają na odnalezienie wspólnego języka, dzięki czemu związek odżywa na nowo.

Terapia par na czym polega ?

Terapia par składa się z kilkunastu spotkań ze specjalistą, podczas których głównym punktem jest rozmowa. Na takich spotkaniach, indywidualnych czy w parach, poddaje się analizie sytuację między nimi, dzięki czemu możliwe jest znalezienie ewentualnych błędów w relacji dwojga osób. Cała terapia par polega na przepracowaniu wszystkich problemów, które pojawiły się w związku – tych, które miały miejsce, a także te aktualne.  Na profesjonalną terapię par możemy liczyć w Gabinecie Psychoterapii Agnieszki Świątkiewicz, który mieści się w Zgierzu. Takie problemy, jak utrata zdolności komunikacji, ucieczka od narastających problemów, czy brak szacunku, praktycznie zawsze prowadzą do powstania konfliktów między partnerami i zachwiania fundamentów związku. Zwłaszcza jeśli sytuacja jest nie do opanowania, warto skorzystać z pomocy specjalisty – psychoterapeuty A. Świątkiewicz, dzięki czemu damy sobie szansę na lepsze jutro.

Kiedy warto udać się na terapię par w Zgierzu ?

Jeśli czujemy, że problemy w związku nas przerastają, a złe emocje biorą górę – to znak, że coś jest nie tak. To także moment, kiedy warto zastanowić się nad terapią par, zwłaszcza wtedy, kiedy przestajemy potrafić się ze sobą porozumiewać, czy komunikować.

Terapia par polega na kilkunastu spotkaniach ze specjalistą, który przyjrzy się bliżej naszemu problemowi – obserwuje dialog między partnerami oraz “wyłapuje” szczegóły, które mogą być niewidoczne dla tych dwóch osób. Można stwierdzić, że psychoterapeuta jest pewnego rodzaju moderatorem ich komunikacjiGrunt to znalezienie oraz zrozumienie samego źródła problemów, a także praca nad nimi przez – co ważne – oboje partnerów.

Podsumowując, jak widzimy, terapia  par to naprawdę dobre rozwiązanie w kryzysowych – lecz nie tylko – sytuacjach. Nikt nie mówi, że odbudowanie więzi i pohamowanie złych emocji jest łatwe i zajmuje mało czasu – efekt jest jednak wart wysiłku i poświęcenia. Zazwyczaj terapie par kończą się pomyślnie, co jeszcze bardziej przekonuje do tego, że warto z nich korzystać. Dlatego zachęcamy wszystkie pary przeżywające kryzys ze Zgierza, powiatu Zgierz lub okolic Zgierza do skorzystania z tej formy pomocy w Gabinecie A. Świątkiewicz, który mieści się w Zgierzu przy ulicy Struga 23.